Aktuality Historický šerm Historizující tance Táborový život

pradlo 2021A jako poslední lampionový průvod v roce 2021, kterého se část naší skupiny účastnila, byl ten v obci Prádlo. Honza s Jardou předvedli ohromující výkon pro místní obyvatele.

obora 2021Další svou ohnivou show předvedly dívky při lampionovém průvodu v Oboře u Kaznějova společně se skupinou Vita sua. 

zbojnik 2021V listopadovém víkendu si naši chlapci Martin a Honza zajeli na natáčení filmu "Zbojník", kterého byli také součástí. Těšíme se na výsledek.

rabi 2021Naše holky započaly spolupráci se skupinou Vita sua, která se věnuje ohnivé show. Společně nacvičili vystoupení s názvem "Fénix" a předvedli ho při lampionovém průvodu na Rabí.

janovice 2021Naši šermíři společně ve spolupráci se skupinou Sordem vystoupili v Janovicích nad Úhlavou na soukromé akci. Že jim to ale slušelo. 

sudomer 2021První říjnový víkend proběhla akce "Bitva u Sudoměře". Naši šermíři i spanilé tanečnice se zúčastnili rekonstrukce slavné husitské bitvy. Pro potěchu oka naše tanečnice zatančily a kluci nasazovali své životy v bitvě. 

turnaj 2021Státní svátek 28.9.2021 jsme se vydali na rytířský turnaj do Plzně, který oslavoval přemyslovského knížete svatého Václava, a také 725 let od založení města Plzně. Naši hoši předváděli své dovednosti v turnaji a povzbuzovali účastníky turnaje. Diváci shlédli souboje na koních, různé turnajové disciplíny, taneční vystoupení skupiny Gloria a další. K poslechu hrála skupina Strašlivá podívaná.

zdikov 202112. středověké slavnosti v obci Zdíkov nesly podtitul "Živá historie". Slavnosti a především téma bitvy byly věnované kněžně Ludmile. Návštěvníci shlédli mnohá šermířská vystoupení i středověké hudebníky, sokolníky, orientální tanečnice, kejklíře, ohňovou show, loutkové divadlo a velkou bitvu. Slavnosti tradičně započaly ve 12 hodin průvodem obcí, kterého se zúčastnili všichni šermíři i ostatní účinkující. Více než desetihodinový bohatý program byl zahájen starostou a předáním symbolického glejtu šermířům. Součástí akce bylo i dobové tržiště s ukázkami tradičních řemesel a středověká kuchyně. Pro děti bylo připraveno nejen divadlo, ale také několik výtvarných tvořivých dílen a po celý den i různé hry a soutěže. Letos poprvé se naše morgaňácké tanečnice účastnily ohnivé show, ve které předvedly ladný tanec s ohníčky. 

tocnik 2021Byla krásná slunečná neděle a my jsme mohli být součástí královského vinobraní na hradě Točník. Naši chlapci oblékli své zbroje a bavili návštěvníky. Předvedli spousty soubojů s různými středověkými zbraněmi, stáli čestnou stráž a bavili i krále Václava IV.. Na závěr vinobraní vystoupili se svým "středověkým válečnictvím", které zakončili střelbou z hákovnice. 

jilove 2021V sobotu 11. září 2021 jsme v brzkých hodinách vyrazili na středověkou akci v Jílové u Prahy. Postavili jsme stany, vytvořili náš dobový tábor a celý den jsme zde pobývali. Účastnili jsme se průvodu, tanečnice zatančili tance, nechyběla střelba z kuše a návštěvníci si mohli prohlédnout středověké zbraně a výstroj. 

blatna 2021Osmý ročník nočních prohlídek na Blatné nesl podtitul "Rody na Blatné". Diváci mohli shlédnout průřez rody, kteří na Blatné působily. Prohlídky byly zasazené do různých časových období. Děkujeme všem za spolupráci na tomto srdcovém projektu.