Aktuality Historický šerm Historizující tance Galerie

zdikov 202112. středověké slavnosti v obci Zdíkov nesly podtitul "Živá historie". Slavnosti a především téma bitvy byly věnované kněžně Ludmile. Návštěvníci shlédli mnohá šermířská vystoupení i středověké hudebníky, sokolníky, orientální tanečnice, kejklíře, ohňovou show, loutkové divadlo a velkou bitvu. Slavnosti tradičně započaly ve 12 hodin průvodem obcí, kterého se zúčastnili všichni šermíři i ostatní účinkující. Více než desetihodinový bohatý program byl zahájen starostou a předáním symbolického glejtu šermířům. Součástí akce bylo i dobové tržiště s ukázkami tradičních řemesel a středověká kuchyně. Pro děti bylo připraveno nejen divadlo, ale také několik výtvarných tvořivých dílen a po celý den i různé hry a soutěže. Letos poprvé se naše morgaňácké tanečnice účastnily ohnivé show, ve které předvedly ladný tanec s ohníčky. 

tocnik 2021Byla krásná slunečná neděle a my jsme mohli být součástí královského vinobraní na hradě Točník. Naši chlapci oblékli své zbroje a bavili návštěvníky. Předvedli spousty soubojů s různými středověkými zbraněmi, stáli čestnou stráž a bavili i krále Václava IV.. Na závěr vinobraní vystoupili se svým "středověkým válečnictvím", které zakončili střelbou z hákovnice. 

jilove 2021V sobotu 11. září 2021 jsme v brzkých hodinách vyrazili na středověkou akci v Jílové u Prahy. Postavili jsme stany, vytvořili náš dobový tábor a celý den jsme zde pobývali. Účastnili jsme se průvodu, tanečnice zatančili tance, nechyběla střelba z kuše a návštěvníci si mohli prohlédnout středověké zbraně a výstroj. 

blatna 2021Osmý ročník nočních prohlídek na Blatné nesl podtitul "Rody na Blatné". Diváci mohli shlédnout průřez rody, kteří na Blatné působily. Prohlídky byly zasazené do různých časových období. Děkujeme všem za spolupráci na tomto srdcovém projektu. 

chudenice 2021Tento rok jsme již podruhé zavítali s našimi oživenými prohlídkami na zámek v Chudenicích. Letošní prohlídky nesly název "Práva a privilegia chudenického panství". Návštěvníci měli možnost shlédnout vystoupení jak ve vnitřních, tak ve vnějších prostorách zámku. Setkat se zde mohli například s katem, hospodskou, zlodějíčkem nebo platnéřem. Dozvěděli se také něco o historii zámku a nechyběl samozřejmě šerm ani tanec.