Aktuality Historický šerm Historizující tance Galerie

klenová 2019Tento rok se konal již desátý ročník naší akce "Rytíři na hradě Klenová". Tato akce je naší srdeční záležitostí, protože jsme její organizátoři. I letos nám přijelo pomoci spoustu šermířů a krásných dam, kteří nám pomohli nabídnout návštěvníkům pestrý program. Program byl zahájen naším novým tanečním vystoupením, následovala šermířská vystoupení, program doprovázela i středověká kapela Cavalla Canor. Ve čtyři hodiny diváci mohli shlédnout bitvu s příběhem. Přijela nás navštívit i taneční skupina Shahinez a nechybělo vystoupení sokolníka Pavla. Po celou obu akce si mohli návštěvníci procházet středověký trh s různým zbožím, zastřílet si z kuše a nechat si vyložit budoucnost z tarotových karet od věštkyně. Celou akci jsme si opět velmi užili a děkujeme všem, kteří nám pomohli ji realizovat. Příští rok se těšíme naviděnou. Vaši Morgaňáci.

zelenka 2019I letos jsme se usídlili na Zelené Hoře. Pro návštěvníky byly opět připravené komentované prohlídky, šermířská, divadelní a taneční vystoupení a přijel i pan sokolník Pavel se svými dravci. Děkujeme všem účastníkům. 

krumlov 2019Někteří z nás se vypravili do tajů uliček Českého Krumlova na slavnosti pětilisté růže. Tentokrát jako pozorující, nikoli vystupující. 

planice 2019Další naše zastávka za předškoláčkama byla v Mateřské škole v Plánici. Předškoláčky jsme úspěšně odpasovali a v září mohou bez obav usednout do školních lavic a čerpat vědomosti a dovednosti od svých učitelů.

chudenice 2019 V sobotu 15.6.2019 jsme byli společně s Rytíři Žichovickými součástí středověkého dne na zámku v Chudenicích. Pro potěchu oka děvčata zatančila své orientální i historické tance, ctihodní rytíři v turnajích nasazovali své životy a společně jsme si den velmi užili. Měli jsme také možnost navštívit mučírnu s výkladem pana Libora Marka.