Paklíč

Scénka s lehce lechtivým námětem o tom, jak si žárliví muži zajišťovali klidný spánek, když odcházeli do bitvy a své krásné maželky nechávali doma samotné.
Co se s takovými žárlivci stane a jaký paklíč odemyká srdce žen se dozvídáte nejen prostřednictvím dialogů, ale hlavně z líbivých veršů potulného vypravěče.

Ze soudních spisů

Zavítejte s námi do plzeňské soudní síně a pátrejte, kdo je vrahem mladé šlechtičny. 

Pro děti i dospělé připravujeme novou pohádku s názvem Hadimírovo tajemství

Vojevůdce Hadimír nikdy neprohrává. Zalíbila se mu princezna z posledního království, které ještě nedobil, a chce ji za ženu, aby království získal, v opačném případě nemilosrdně zaútočí. Vezme si ho princezna nebo budeme svědky velké bitvy? A nebo vše dopadne úplně jinak? Pojďte to s námi zjistit.

Nejkrásnější dar

Pohádka pro děti i dospělé o tom, že rytířské ctnosti nemusí být jen výsadou rytířů. Princezna slaví narozeniny a její královská matka ji chce provdat. Který z nápadníků získá její srdce? Zavítejte s námi na turnaj o ruku princezny. 

Šerm

Pokud nehledáte příběh, ale čisté napětí, pak vám jej můžeme dopřát za zvuku řinčení zbraní. Který z protivníků vyhraje není nikdy jisté, a tak si můžete vybrat právě toho svého favorita. Můžeme vám nabídnout například ukázky souboje s jednoručními i obouručními meči, dýkou, sekyrou, palcátem, se štítem nebo bez a samozřejmě libovolné kombinace těchto zbraní. A k tomu všemu ještě krátký komentář o způsobu boje s jednotlivými zbraněmi.