klenovapozvanka

 

 

 

 

 

 

Buďte všichni srdečně zváni na 10. ročník akce "Rytíři na hradě Klenová", která se uskuteční 20.7.2019. Jednotlivé vstupy programu pak budete moci shlédnout od 13 do 20 hod.. Na akci opět nebude chybět středověký trh, vojenské ležení, sokolník, historizující tance a spousta šermířských i divadelních vystoupení. Zavítá k nám také věštkyně, která vám pomocí tarotových karet může zavěštit budoucnost. I letos se můžete těšit na inscenované dobývání hradu. Spolu s námi se na akci potkáte se skupinami historického šermu Fechtýři, Avalon, Rytíři Žichovice, Bohemica Sanguis... 

Rytíři na hradě Klenová     Spolupráce s Galerií Klatovy/Klenová p.o., započala roku 2010, kdy se skupině naskytla možnost organizace hradní středověké slavnosti na hradě a zámku Klenová. Skupina připravila program složený z našich vystoupení, ukázkou soubojů s různými zbraněmi, historizujícím jarmarkem a doprovodným programem pro děti i dospělé.
     Akce se dočkala kladného přijetí od návštěvníků a tak nic nebránilo uspořádání dalšího ročníku. Na něm již spolu s námi vystoupila skupina historického šermu Fechtýři, kteří jsou pravidelnými hosty této akce dodnes.
     S dalšími ročníky rostl i počet hostujících skupin a tak dnes divák může shlédnout program, kterého se účastní zhruba 60 účinkujících z nespočtu spolků a sdružení věnujících se oživování naší historie. I proto se nebojíme naši akci označit jako "setkání skupin historického šermu". 
     Krom nesčetně šermířských vystoupení tak dnes na akci nechybí vojenské ležení, středověký trh, sokolník, historické tance a ještě mnohem více...
     Vše je pak zasazené do tajemného prostředí tohoto monumentálního středověkého hradu.

Těšíme se i na Vaši návštěvu...

   Rytíři na hradě Klenová 2016    Buďte všichni srdečně zváni na 7. ročník  akce "Rytíři na hradě Klenová", která se uskuteční 23.7.2016. Jednotlivé vstupy programu pak budete moci shlédnout od 15 do 20 hod..
    Na akci opět nebude chybět středověký trh, vojenské ležení, sokolník, historizující tance a spousta šermířských i divadelních vystoupení. 
I letos se můžete těšit na inscenované dobývání hradu.
    Spolu s námi na akci potkáte skupiny historického šermu Fechtýři, Avalon, Rytíři Žichovice, Bohemica Sanguis...