Aktuality Historický šerm Historizující tance Galerie

chudenice 2021Tento rok jsme již podruhé zavítali s našimi oživenými prohlídkami na zámek v Chudenicích. Letošní prohlídky nesly název "Práva a privilegia chudenického panství". Návštěvníci měli možnost shlédnout vystoupení jak ve vnitřních, tak ve vnějších prostorách zámku. Setkat se zde mohli například s katem, hospodskou, zlodějíčkem nebo platnéřem. Dozvěděli se také něco o historii zámku a nechyběl samozřejmě šerm ani tanec.  

planice 2021I v roce 2021 jsme vyrazili do Mateřské školy Plánice, kde jsme opět pasovali tamní předškoláky. Ať se jim ve škole daří a jsou tam spokojeni. 

nepomuk 2021Byť letošní rok 2021 zdál se velmi nejistý, akce se nám začínají rozjíždět. První vlaštovkou bylo pasování předškoláků v Mateřské škole Nepomuk. Do školky v Nepomuku jezdíme dlouhá léta a když se počasí vydaří, pasování probíhá na zahradě školky, kde můžeme postavit i dva naše menší stany k vytvoření krásné atmosféry. 

zdikov 2020Jako každý rok, i letos, jsme se účastnili skvělé historické akce ve Zdíkově. Opět nechyběl průvod obcí, jarmark a spousta vystoupení. Každý si jistě přišel na své. Program byl opravdu nabitý. Naše tanečnice předvedly své břišní tance, naši šermíři nejen šermovali, ale také si pro diváky připravili ukázky a povídání o středověkých zbraních a účastnili se bitvy. Vyvrcholením dne byla ohňová show, která má u návštěvníků velký úspěch.

litice 2020V sobotu 5.9.2020 jsme byli k vidění v Plzni - Liticích. Vidět jste v našem podání mohli rytířský turnaj či ukázky soubojů s různými zbraněmi. S tanci nám tentokrát pomohly tanečnice ze Srdcového esa.