Aktuality Historický šerm Historizující tance Galerie

janovice 2021Naši šermíři společně ve spolupráci se skupinou Sordem vystoupili v Janovicích nad Úhlavou na soukromé akci. Že jim to ale slušelo. 

sudomer 2021První říjnový víkend proběhla akce "Bitva u Sudoměře". Naši šermíři i spanilé tanečnice se zúčastnili rekonstrukce slavné husitské bitvy. Pro potěchu oka naše tanečnice zatančily a kluci nasazovali své životy v bitvě. 

turnaj 2021Státní svátek 28.9.2021 jsme se vydali na rytířský turnaj do Plzně, který oslavoval přemyslovského knížete svatého Václava, a také 725 let od založení města Plzně. Naši hoši předváděli své dovednosti v turnaji a povzbuzovali účastníky turnaje. Diváci shlédli souboje na koních, různé turnajové disciplíny, taneční vystoupení skupiny Gloria a další. K poslechu hrála skupina Strašlivá podívaná.

zdikov 202112. středověké slavnosti v obci Zdíkov nesly podtitul "Živá historie". Slavnosti a především téma bitvy byly věnované kněžně Ludmile. Návštěvníci shlédli mnohá šermířská vystoupení i středověké hudebníky, sokolníky, orientální tanečnice, kejklíře, ohňovou show, loutkové divadlo a velkou bitvu. Slavnosti tradičně započaly ve 12 hodin průvodem obcí, kterého se zúčastnili všichni šermíři i ostatní účinkující. Více než desetihodinový bohatý program byl zahájen starostou a předáním symbolického glejtu šermířům. Součástí akce bylo i dobové tržiště s ukázkami tradičních řemesel a středověká kuchyně. Pro děti bylo připraveno nejen divadlo, ale také několik výtvarných tvořivých dílen a po celý den i různé hry a soutěže. Letos poprvé se naše morgaňácké tanečnice účastnily ohnivé show, ve které předvedly ladný tanec s ohníčky. 

tocnik 2021Byla krásná slunečná neděle a my jsme mohli být součástí královského vinobraní na hradě Točník. Naši chlapci oblékli své zbroje a bavili návštěvníky. Předvedli spousty soubojů s různými středověkými zbraněmi, stáli čestnou stráž a bavili i krále Václava IV.. Na závěr vinobraní vystoupili se svým "středověkým válečnictvím", které zakončili střelbou z hákovnice.