Morgana von Maxberg

Morgana

von Maxberg

Jana Camprová Turjanicová

Členka rady, tanečnice, choreografka, režisérka a herečka

Jana Camprová Turjanicová

Členka rady, tanečnice, choreografka, režisérka a herečka

Janča se narodila v krásném roce 1988, celé své dětství pak strávila v malé vesničce na Nepomucku na jihu Plzeňska.

K Morganě se připojila již v jejím počátku, kdy jí těsně před maturitou byla nabídnuta role Princezny či „Dámy v nesnázích“ původním zakladatelem skupiny. To byl pro ni splněný sen, protože již od malička ji to táhlo k divadlu a silným příběhům plným odvážných hrdinů. Morgana se pro ni stala druhou rodinou a svůj život už si bez ní nedokáže představit.

Od úplných počátků se samozřejmě v Morganě mnohé změnilo, začala se věnovat historizujícím tancům a převzala na sebe roli choreografky. Dále se s ostatními dámami věnuje i tancům orientálním a vystupuje také s ohnivou show. Společně s ostatními členy rady vytváří scénáře krátkých vystoupení i nočních prohlídek, a poté se pasuje do role režisérky. Nějakou dobu také vystupovala coby šermířka po boků pánů z Morgany a doufá, že se jí podaří časem k šermu navrátit. 

Když se právě nevěnuje Morganě, tak nejspíše nacvičuje a vystupuje s vokální skupinou The Foamies, zkouší divadelní hry v divadle Dialog a nebo zpívá a hraje na cello se svým nejmilejším v nerdfolkovém duu Order of the string. Janča se také objevila v několika historických snímcích, ať už v taneční roli či jako „featured extra“. A pokud jste dočetli až sem a líbí se vám naše nové stránky, tak vězte, že jsou právě jejím dílem 🙂