Morgana von Maxberg

Morgana

von Maxberg

Oděni v oceli

Romantické, ale i temné příběhy z časů pozdního středověku. Předmětem našeho zájmu je studium a scénické ztvárnění boje našich předků na přelomu 14. a 15. století. Při tvorbě choreografií vycházíme z principů tzv. Německé školy. Naše šermíře můžete shlédnout v boji s meči, tesáky, kopím a dalšími zbraněmi z této historické epochy. Kromě chladných zbraní disponujeme také zástupci zbraní střelných a palných. Bojové ukázky předvádíme beze zbroje tzv. „blossfechten“ i v replikách dochovaných zbrojí „harnischfechten“. Nabídnout můžeme také autorská šermířsko divadelní vystoupení.

Čas duelantů a rváčů

Souboje s rapíry, kordy i halapartnami či scénky inspirované událostmi tzv. 30-ti leté války. V našich šermířských choreografiích vycházíme ze zkušeností ze studia mistrů tzv. italské a španělské školy šermu. Vlastní výbavou a kostýmy se pak divákovi snažíme přiblížit život v první čtvrtině 17. století. Nabídnout vám můžeme vystoupení vhodné pro historické akce, jako jsou městské, hradní či zámecké slavnosti, i humorné či akční scénky pro vaší firemní akci či oslavu. Naše členy také můžete potkat na rekonstrukcích bitev z tohto historického období.

Ve jménu dávných
bohů

Temné časy, kde historie splývá s legendami. Ať se přikláníte na stranu divokých keltských kmenů či římských legií, věřte, že se dočkáte věru lítého boje. Beltine, Samhain či Lughnasadh, to je jen krátký výpis keltských svátků, jejichž oslavy můžete naším vystoupením obohatit. Přiblížit můžeme divákům pradávné zvyky a rituály, to vše pak doplněné akčními choreografiemi. A když se setmí, můžeme  šermířskou scénku zkombinovat s tématickým ohňovým tancem a připravit tak pro vás vskutku jedinečný zážitek.