Morgana von Maxberg

Morgana

von Maxberg

Kronika aneb kde jsme všude byli....

S ohňovkama se roztrhl pytel. Další akcí v roce 2023, kde jsme spolupracovali s Vita sua, byla akce s názvem Vimperské peklo.

Stejně jako v minulém roce se naše holky společně s Vita sua vydaly na Rabí, kde byly součástí ohnivé show ku příležitosti lampionového průvodu.

Naše ohnivé holky společně s Vita sua vystupovaly také na akci v Oboře u Kaznějova.

Naše šermířská sekce se objevila i na akci v České Bříze.

V tento den se naši čtyři Morgaňáci účastnily šermířských zkoušek na tvrzi v Kurovicích a výsledky byly skvělé. Diplomy získali všichni.

Tradičně jsme svátek svatého Václava trávili v Plzni na rytířském turnaji, kde naši kluci i holky šermovali.

Jako každý rok, i letos, jsme jeli do obce Zdíkov za našimi přáteli Shš Fechtýři, kteří pořádali již 14. ročník Zdíkovských středověkých slavností. Počasí celý den bylo jak malované a akci jsme si velmi užili. Nechyběl historický průvod, jarmark, ležení, sokolník a nabitý program. Naše holky mohly předvést své tance

V pátek 15.9.2023 jsme se účastnili večerního průvodu městem Tábor.

Za slunečného a teplého počasí si k hradu našlo cestu více než 700 lidí. Nechyběl dobový program v naší režii – šermíři, tanečnice, střelba z luku nebo kuše apod. Na zřícenině hradu vlála dokonce dobová vlajka. Děti se mohly vyřádit i na skákacím hradu nebo vyzkoušet několik sportovních disciplín. K